Naslovnica revija Študent, januar 2022

Revija Študent izhaja že od leta 1997 in je v tem času postala najbolj brana in prepoznavna študentska revija. V študijskem letu 2007/2008 je postala brezplačnik in s 15.000 izvodi postala študentski medij z največjo naklado doslej. Mesečno Študenta prebere več kot 30.000 študentov Univerze v Ljubljani in Univerze na Primorskem. Revija izhaja vsak tretji četrtek v mesecu, razen v juliju in avgustu. V njej pa najdete vsa področja, ki zanimajo študentsko populacijo in ki so blizu mladim – od študentke socialne in študijske problematike, do zabav. S predstavitvami različnih tujih in domačih podjetji in s tem tudi delovnih mest pa skrbimo tudi za pogled v študentovo prihodnost. Uredništvo uspešno sodeluje s študentskimi organizacijami, univerzami ter ostalimi študentskimi klubi in zavodi po Sloveniji.

V uredništvu pripravljamo tudi posebne izdaje.

Študent svoje številke objavlja tudi na portalu www.student.si, kjer lahko poleg aktualnih številk najdete že najnovejše novice in dogajanje iz študentskega sveta.

Facebook revija.student | Twitter revijastudent | Instagram revija_student

Oglaševanje

Student.si Edini pravi spletni portal za mlade

  • Zgodovinski dan za Egipt! Kar sto let so se trudili za ta uspeh
    by Špela Bošnjak on 22. oktobra, 2024

    Egipt je dosegel izjemen uspeh na področju javnega zdravja, saj ga je Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) uradno razglasila za državo brez malarije. To predstavlja zaključek skoraj stoletja trajajočih prizadevanj egiptovske vlade in prebivalcev za izkoreninjenje bolezni, ki je zaznamovala zgodovino države že od antičnih časov. Egipt, je zdaj postal vodilni zgled v globalni borbi proti Prispevek Zgodovinski dan za Egipt! Kar sto let so se trudili za ta uspeh izvira s portala Student.si.

  • Komentar: Ti dobiš stranko, ti dobiš stranko …
    by Žiga Kastelic on 22. oktobra, 2024

    Jesensko vreme prinese dež, za Slovence pa to v najboljšem primeru pomeni le eno – nabiranje gob. S tem povezan je tudi pregovor, da nekaj raste kot gobe po dežju. In če mislimo, da je deževalo samo na določenih koncih, se lahko potolažimo, ker vemo, da je dež zagotovo padal tudi na političnem koncu Slovenije. Prispevek Komentar: Ti dobiš stranko, ti dobiš stranko … izvira s portala Student.si.

  • Kaj sta Sodoma in Gomora?
    by Jurij Lepen on 22. oktobra, 2024

    Svetopisemska zgodba o Sodomi in Gomori brez dvoma sodi med bolj znane, hkrati pa zelo povedne in opozorilne. V zgodbi se srečamo z dokaj brutalnim uničenjem dveh starodavnih mest, ki sta si razdejanje prislužili s svojo neizmerno hudobijo in hudimi grehi. Ta zgodba iz 1. Mojzesove knjige je na teologiji in religiji s kulturnimi razpravami o Prispevek Kaj sta Sodoma in Gomora? izvira s portala Student.si.

  • Kaj so pametni prstani in kateri so najboljši?
    by Jan Nebec on 22. oktobra, 2024

    Pametni prstani postajajo vse bolj priljubljeni kot nosljiva tehnologija, ki združuje napredno funkcionalnost z eleganco. Gre za majhne elektronske naprave v obliki prstana, ki ponujajo različne funkcije, od sledenja fizični aktivnosti in zdravju, do plačevanja, upravljanja pametnih naprav in še več. Zaradi svoje diskretnosti in napredne tehnologije so pametni prstani odlična alternativa večjim napravam, kot Prispevek Kaj so pametni prstani in kateri so najboljši? izvira s portala Student.si.

  • Kako nastane zlato?
    by Niki Hüll on 21. oktobra, 2024

    Element, ki ga enačimo s prvovrstnostjo, kvaliteto in vrednostjo, je tudi po svojem nastanku presežen. Za razliko od večine elementov, ki so produkt naravnih procesov na Zemlji, je nastanek zlata predvsem astronomski dogodek. Kako ga pridobivamo, pa je povsem druga zgodba. Zaklad, ki je padel z neba Z jedrsko fuzijo se oblikujejo vodik, helij, ogljik Prispevek Kako nastane zlato? izvira s portala Student.si.

  • Zimski meseci prinašajo več pnevmokoknih okužb – bodite pripravljeni!
    by Sidera on 21. oktobra, 2024

    Sploh veste, kaj je pnevmokok? Pnevmokokne okužbe povzroča bakterija Streptococcus pneumoniae. Obstaja več kot 90 serotipov te bakterije, od katerih lahko večina povzroča bolezni. Okužbe se pojavljalo skozi vse leto, največ pa se jih pojavi ravno v zimskih mesecih in spomladi. Okužbe s pnevmokoki lahko povzročijo resne bolezni kot je npr. bakteriemična pljučnica, pnevmokokni meningitis, Prispevek Zimski meseci prinašajo več pnevmokoknih okužb – bodite pripravljeni! izvira s portala Student.si.

  • Zakaj ni slabo, če občasno posnamemo EKG?
    by Huawei on 21. oktobra, 2024

    Po zaslugi zelo priročne funkcije snemanja elektrokardiograma (EKG) vam lahko pametna ura Huawei Watch GT 5 Pro reši življenje. Huawei je za svojo najnovejšo in napredno pametno uro razvil vrhunski sistem Huawei TruSense, ki omogoča natančno spremljanje zdravstvenega stanja v realnem času. Sistem analizira srčni utrip, prepozna atrijsko fibrilacijo in odkriva nepravilnosti v srčnem ritmu, Prispevek Zakaj ni slabo, če občasno posnamemo EKG? izvira s portala Student.si.

  • Ta preprost korak ti lahko podaljša življenje in znanost to potrjuje
    by Tjaša Sušnik on 21. oktobra, 2024

    Si se tudi ti spraševal, čemu sploh služi in kako koristno je zares raztezanje? Boljša gibljivost se sicer sliši zdrava, vprašanje pa je, kako pomembna je za dolgo in zdravo življenje. Znanost je že večkrat pokazala povezavo med kardiovaskularnimi sposobnostmi ali pa mišično močjo in daljšim življenjem. Povsem novi raziskavi pa je uspelo pokazati tudi Prispevek Ta preprost korak ti lahko podaljša življenje in znanost to potrjuje izvira s portala Student.si.

  • Pomemben prihranek energije po zaslugi robotov Roomba
    by Sidera on 21. oktobra, 2024

    V današnjem svetu, kjer postaja trajnostni razvoj vse pomembnejši, energetska učinkovitost gospodinjskih naprav pridobiva veljavo. V tej luči je dobro vedeti, da robotski sesalniki iRobot Roomba zmanjšajo porabo energije v gospodinjstvu. Ali vas zanima, kako in kaj boste od tega imeli? Zaradi majhnosti in kompaktnosti morajo biti robotski sesalniki v vseh pogledih optimalno zasnovani, pri Prispevek Pomemben prihranek energije po zaslugi robotov Roomba izvira s portala Student.si.

  • Kakšen problem predstavlja rekordna količina kokaina v Ljubljanici?
    by Niki Hüll on 21. oktobra, 2024

    Profesor bioloških znanosti na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani, dr. Mihael Jožef  Toman, je v intervjuju za Žurnal 24 spregovoril o kakovosti slovenskih voda. Poplave so sprožile razmišljanje o slovenskih vodah »Prve okoljske meritve sem opravljal leta 1978, ko smo po celi soloveniji ocenjevali stanje rek in potokov,« je povedal profesor Toman. Takrat so ugotovili, Prispevek Kakšen problem predstavlja rekordna količina kokaina v Ljubljanici? izvira s portala Student.si.